Z tradičných japonských papučov, špičkové pneumatiky Bridgestone!

17 ročný mládenec S. Iscibashi, v roku 1906 založil v Japonsku fabriku na výrobu tradičných japonských papučov a ponožiek. Obrovský rast a rozvoj automobilovej dopravy v 30. rokoch 20. storočia prispelo k tomu, že bola postavená fabrika na výrobu pneumatík Bridgestone, a založená firma Bridgestone Tire Company, ktorá sa už rozrástla na 180 výrobných závodov po celom svete. 

Papuče, už na vozidlá v modelových radách Turanza T001, Turanza T005 a najnovšie Turanza 6, v športovej kategórii Potenza S001, Potenza S005, nová Potenza Sport sú špičkové prémiové letné pneumatiky, ktoré radia Bridgestone do Top 3. výrobcov pneumatík na svete. Samozrejme ponuku majú vo veľmi obľúbenom segmente SUV alebo 4x4 a off-road a to Dueler Sport a Dueler A/T, a taktiež pre Van vozidlá Duravis Van, Duravis R294, Duravis R660.

K navýšeniu popularite a túžbou mať pneumatiky Bridgestone na vlastnom vozidle prispeli v 50.60 rokoch celosvetové vysielania televízií z legendárnych automobilových pretekov Indianapolis 500, a Indi Car. Bridgestone svoje špeciálne ultrašportové pneumatiky Potenza dodávalo až 15 rokov do najväčšieho automobilového cirkusu Formula F1. Ďalšou veľkou rybou v medializácii bola dohoda o dodávaní pneumatík Bridgestone pre najväčších japonských výrobcov motoriek Yamaha, Suzuki, Honda, ktoré opúšťali výrobné závody na pneumatikách Bridgestone.       

Akciové pneumatiky Bridgestone nájdete v našom shope vo viac ako 1800 artikloch.

Letné pneumatiky Bridgestone

Zimné pneumatiky Bridgestone

Celoročné pneumatiky Bridgestone